o nás

Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku.

O život původních obyvatel  Severní Ameriky se zajímáme již přes 20 let, náš zájem je zaměřen především na tzv. prérijní indiány (kmeny Sioux, Šajeni,   Arapahové, Černonožci a další). Z odborné literatury studujeme nejen materiální kulturu těchto kmenů, ale i jejich písně, tance, zvyky a náboženství. Podle originálů indiánských předmětů z muzeí vyrábíme původními technologiemi repliky. 

Život těchto indiáských kmenů, jak vypadal zhruba před 150 lety, se snažíme každé léto již od roku 1999 přiblížit v naší indiánské vesničce návštěvníkům. 

V našem živém muzeu pod širým nebem uvidíte osadu prérijních indiánů - dobově zařízené interiéry indiánských stanů týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů. Dozvíte se mnoho zajímavého o životě severoamerických indiánů. Můžete si zastřílet z luku, házet oštěpem a tomahawkem, vyrobit jednoduchý indiánský předmět, zabubnovat na buben nebo vyzkoušet rozdělat oheň křesáním. Děti si mohou zahrát indiánské hry. 

Vesnička je v provozu vždy od května do konce srpna, v květnu a červnu pouze pro předem objednané školní výlety, během letních prázdnin máme otevřeno pro veřejnost denně od 10:00 do 17:00.

 

Dále nabízíme:     

  • výrobu replik indiánských předmětů a suvenýrů s indiánskou tématikou
  • pořádání indiánských vystoupení na zakázku (možnost domluvit vystoupení s ukázkami ze života indiánu ve školách, školkách, na kulturních akcích apod.)

 

Kontakt:

Bc. Jan Bezek

tel: 737 517 269, 731 473 444

IČO: 66689392

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode